סל הקניות שלך (0)

טיפים למניעת רעשים בנדנדות גינהאיך מטפלים בנדנדת גינה רועשת

נדנדת גינה חורקת, למה זה קורה? פתרונות לפתרון הבעיה

נדנדה בגינה שעושה רעש יכולה להטריף את הדעת ולהוריד את כל החשק מלהשתמש באחד הרהיטים האהובים ביותר בגינה, אך רעש מעצבן בנדנדת גן הוא אינו גזירה משמים שנובעת סתם כך ככל שעוברות השנים. כל עוד תטפלו בנדנדת הגינה שלכם כמו שצריך ותדעו כיצד לעשות זאת בהתאם לסוגה, תוכלו להגיד להתראות לכל הרעשים שעושה הנדנדה בגינה, וליהנות ממנה כמו שצריך לאורך כל השנה.


למה הנדנדה בגינה שלי רועשת?

נדנדות גינה רועשות משלל סיבות, כשהנפוצה ביותר שבהן היא חלקי מתכת שמתחככים אחד בשני – לרוב ברזל על ברזל – וביניהם אין שום חומר סיכה שימנע את הרעש. חיכוך רועש בנדנדות גינה קורה לאורך השנים בעקבות קורוזיה ושימוש בנדנדה, אך בעיה אחרת שעשויה להיות בחלקים היא שהם פשוט השתחררו מעט ממקומם והחלו "לקפוץ" בכל פעם שנדנדת הגינה זזה. כדי לעלות על הבעיה שבידכם, עליכם לנענע את הנדנדה, לבדוק מהיכן מגיע הרעש ולראות האם זו הבעיה הראשונה שצוינה או הבעיה השנייה.


אילו סוגי נדנדות לגינה נוטים להרעיש יותר?

מן הסתם נדנדה לגינה ממתכת היא זו שנוטה להרעיש יותר ככל שעוברות השנים, שכן כאמור הרעש נוצר לרוב מחיכוך חלקי מתכת, ונדנדות שכאלה בנויות כולן מחלקי מתכת או לפחות ברובן. גם נדנדות מפלסטיק ועץ נוטות להרעיש עם הזמן, אולם במקרה שלהן קל הרבה יותר למצוא את מקור הבעיה, שכן נדנדה לגינה מפלסטיק או מעץ בעצמה לרוב לא תעשה רעש כמו חיבורי המתכת שלה, ביניהם הברגים והשרשרת של הנדנדה, וזה כולל גם נדנדה לגינה מראטן או ראטן סינטטי.


איך נפתרים מהרעש בנדנדה


• שלב ראשון – בדיקת מקור הרעש
בדקו את כל חלקי הנדנדה כדי לוודא שהם עובדים כמו שצריך ולא "קופצים" במקומם, וודאו שאין ברגים או קרסים משוחררים, וגם בדקו את השרשרת או החבל שמחזיקים את הנדנדה. אם מצאת בורג משוחרר, הדקו אותו היטב, אך לא יותר מדי, משום שגם ברגים שמהודקים חזק מדי גורמים לנדנדה להרעיש. אם יש לכם נדנדה מעץ שקורת התלייה שלה נשחקה משרשרת הנדנדה, עליכם להתקדם לשלב הבא.

• שלב שני – השתקת מקור הרעש
מרחו חומר סיכה (גריז) בין חלקי המתכת שעושים את הרעש, או רססו ספריי WD-40  (פחות מומלץ) ממרחק של כ-15 ס"מ מהחלקים שמרעישים – רססו אותם פעם אחת, הניעו אותם מעט ורססו אותם בשנית. המשיכו להניע את הנדנדה על מנת לפזר את חומר הסיכה או השמן היטב סביב החלקים המרעישים. אם הבעיה היא דווקא שרשרת הנדנדה במקרה של נדנדת עץ, הפיתרון היעיל ביותר הוא ללא ספק להוסיף קפיץ או מיסב לנדנדה, שעליהם היא תהיה תלויה.

מה זה מיסב לנדנדת גינה ואיך זה עוזר?

מיסב, שחלקכם אולי מכירים כלאגר, זה חלק פרזול שלרוב משתמשים בו לבניית נדנדות באופן עצמאי. החלק הזה יעיל במיוחד עבור נדנדות מעץ, שכן השרשרת או החבל שלהן נוטים לשחוק את העץ עם הזמן, מה שגורם להיווצרות רעש. את המיסב קודחים ישירות לקורה שעליה תולים את הנדנדה, ואליו מחברים קפיץ או קרבינה שאליהם מקשרים את שרשרת הנדנדה. מדובר ברכיב יקר יחסית שמחירו יכול להגיע לכמה מאות שקלים.


ומה בנוגע להוספת קפיצים?

בין שבחרתם להוסיף מיסב לנדנדת הגינה שלכם ובין שלא, מומלץ מאוד שגם תרכיבו קפיצים חדשים שיעזרו לא רק למנוע את הרעש, אלא גם להפוך את הישיבה בנדנדה לנוחה, רכה ונעימה יותר. הקפיץ עוזר לחבר בין אלמנטים שונים, כולל המיסב ושרשרת הנדנדה, והוא בעצם מסייע לשלוט על אנרגיית המשיכה של הנדנוד כך שתשתחרר בזמן הנכון עבור הנוחות המרבית. מחיר קפיץ מאסיבי לנדנדות גינה עומד על בין 70-120 שקלים, ותוכלו לרכוש אותם גם אצלנו.


ההמלצה של פסים ריהוט גן למניעת רעש בנדנדת גינה

חשוב מאוד שתדאגו לנטרל את אפשרות יצירת הרעש מנדנדת הגינה מבעוד מועד על ידי שימון קבוע של חלקי החיבור שלה שעשויים ממתכת, לפחות כמה פעמים בשנה. בנוסף דאגו להבריג את חלקיה השונים לפחות פעם בשנה (בהתאם לכמות השימוש שאתם עושים בה), ודאגו להדק אותם היטב ולשחרר ממש מעט על מנת שלא יהיו צמודים מדי. בנוסף, על מנת לשמור על נדנדת הגינה שלכם, ובמיוחד אם מדובר בנדנדת עץ, הוספת קפיצים לנדנדה ימזערו את מידת הרעש שהיא עושה ויהפכו את הישיבה לנוחה ונעימה יותר.

רכישת קפיצים לנדנדה
איך לוודא שרוכשים נדנדה שלא תרעיש?

כמו שצוין, נדנדות המתכת הזולות הן אלה שנוטות להרעיש יותר, ולכן מומלץ לרכוש נדנדה לגינה מעץ מלא ולהוסיף לה קפיצים עוד לפני שהיא תתחיל להרעיש. מדובר בסך הכל בתוספת קטנה של כ-70-120 שקלים לכל היותר, וההבדל הקטן הזה עשוי להיות משמעותי בשמירה על נדנדת הגינה שלכם בעתיד ועל כך שלא תרעיש.


נדנדה חורקת כבר בשימוש הראשון

חשוב להבין שכל נדנדה עושה רעש כלשהו, אין נדנדות שקטות לחלוטין. בעת התקנת הנדנדה חשוב לשים חומר סיכה בנקודות החיכוך של ברזל וברזל. נקודות חיכוך אלו לרוב נמצאות בחלקים התולים את הנדנדה, בין טבעת הנדנדה התוספת את הספסל ובין שרשרת הספסל עצמו. בפעמים הראשונות של הנדנוד חלקים אלו יעשו רעש מכיוון שהם צריכים לתפוס את המקום שלהם, במיהד ורעש זה לא מפסיק לאחר מספר פעמים בהם השתמשתם בנדנדה אנו ממליצים לשוב ולשים חומר סיכה ולהוסיף קפיצי נדנדה תואמים.
 
אהבתם את העמוד? שתפו:
יש לכם שאלה?
מוצרים נוספים שאולי יעניינו אותך
 • כרית נוי סטריפ ורוד

  כרית נוי רכה במיוחד בשילוב עור
  מסדרת סטריפ החדשה
  עיצוב ייחודי בצבע ורוד מסטיק

  מידות:
  אורך: 45 ס"מ
  רוחב: 45 ס"מ
  99 79 ₪ ליחידה.
  מידע נוסף
 • רשת צל משולש 4x4x4

  רשת צל מעוצבת 
  לגינה, למרפסת ולים

  משקל: 160 גרם למ"ר
  תיק נשיאה נוח עם ידיות
  חיבורי D בפינות
  משלוח מהיר לכל הארץ
  150 120 ₪ ליחידה.
  מידע נוסף
 • פוף מתנפח

  הלהיט שכבש את המדינה!
  פוף מתנפח לים ולבריכה 

  מידות:
  אורך: 240 ס"מ.
  רוחב: 70 ס"מ.
  129 99 ₪ ליחידה.
  מידע נוסף
 • כרית נוי זיגזג אדום

  כריות נוי צבעוניות 
  כרית זיגזג אדום 

  מידות:
  אורך: 45 ס"מ
  רוחב: 45 ס"מ
  70 49 ₪ ליחידה.
  מידע נוסף
התקשרו - 052-6663369
או מלאו את הטופס הבא:
צור קשר
צור קשר