סל הקניות שלך (0)

אדניות פורחות בגינה - טיפים והמלצותטיפים והמלצות לשתילה נכונה ויעילה של צמחים באדניות

כל מה שצריך לדעת על אדניות עץ לגינה

אדניות לבית ולגן הופכים להיות חלק בלתי נפרד בכל גינה, מרפסת, בית קפה ובכלל בכל מקום אשר רוצים להכניס בו קצת צבע צבע וירוק בעיניים. המאמר הבא עוסק בסוגים שונים של אדניות, מהם אמצעי ההשקיה המומלצים? המיקום הנכון? אילו צמחים מתאימים לאדניות קטנות וגדולות? ועוד טיפים והמלצות ליצירת אדניות עשירות ומרשימות.
 
 

בחירת צמחים נכונים על פי גודל האדניות 

אדניות עץ ופלסטיק משמשות אותנו לשתילת צמחים, שיחים ועצים שונים, לכל אחד מאיתנו צרכים שונים וקו עיצובי אחר, מאדנית תבלינים אשר ישמשו אותנו לכוס התה של הבוקר ולבישולים של הצהריים ועד לאדניות לשתילת שיחים גדולים, מטפסים ואפילו עצי הדר ונוי, אדניות ליצירת הפרדה ותיחום מתחמים וכמובן אדניות פרחים צבעוניות ועשירות. אולם לא כל אדנית יכולה לענות לנו על הצרכים המבוקשים לנו, ולכן עלינו לתכנן לפני רכישת האדנית איזה סוג צמחים ברצוננו לשתול בה ולאיזה מטרה. 
 
כמובן שבחירת הצמחים תלויה לא רק בגודל האדנית שלכם, אם גם במיקום האדנית. ישנם צמחים המתאימים לשמש ישירה ואחרים מתאימים לצל מלא.
 
אם ברצונכם לשתול פרחים עונתיים וצמחי תבלין קטנים עומק האדנית יכול להגיע גם ל-15 ס"מ בלבד. זאת מפני שלצמחים אלו מערכת שורשים גושית ורדודה ובשילוב השקיה סבירה יוכלו לגדול היטב באדנית זו. לעומת זאת לשתילת צמחים רב שנתיים ושיחים קטנים מוטב להשתמש באדניות עמוקות יותר על מנת לאפשר לשורשי הצמחים המסתעפים יותר מספיק מקום להתפתח. כמובן שעל מנת לשתול שיחים גדולים, מטפסים ועצי נוי קטנים נעשה שימוש באדניות גדולות ועמוקות יותר. 

אדניות עץ


השקיה נכונה של אדניות 

רכשתם אדניות איכותיות, הלכתם למשתלה לבחור צמחים ותערובת קרקע מיוחדת לשתילה באדניות ועכשיו הכל מוכן ויפה. ברור שהצמחים שלכם זקוקים להשקיה יומיומית קבועה. בין אם אתם אוהבים לטפל בגינה ובצמחים שלכם ובין אם לא, אין ספק שהשקיה ממוחשבת על ידי טפטפות עדיפה וביראה יותר לאדניות שלכם. הזמן הרב, העקביות וכמובן כמות המים יהיו יעילים ונכונים יותר. השקיה ממוחשבת נכונה מספקת לצמחים בדיוק את מנת המים אשר הם צריכים ובזמן הנכון, לעומת זאת השיקה ידנית יכולה לגרום לנזקים מעודף וחוסר מים כאחד. 
 

כמויות ותדירות השקיה  

המליצו לכם על פרחים עונתיים או צמחי תבלין שימושיים? בעודכם רוכשים את הצמחים לאדניות שלכם תעשו שיעורי בית במשתלה ותדאגו שכל המידע אודות כמות המים ותדירות ההשקיה מועבר לכם בצורה נכונה. במידה והחלטתם על השקיה ידנית שימוש במשפך בעל כמויות מדידה יעזור לכם לבצע את פעולת ההשקיה, במידה והשקעתם בהשקיה ממוחשבת, ישנם טפטפות מתאימות לכל כמות מים דרושה, החל מליטר טפטוף בשעה ועד לחמישה ליטרים ויותר. סימון הליטרים על גבי הטפטפות השונות מסומן בצבעים. 
 

שכחתם להשקות? פתרון "בנק המים" יציל את הצמחים שלכם. 

השקיה מסודרת ועקבית חשובה והכרחית להתפתחות צמחי האדנית. חפשו אדניות שלהם יש תחתית פלסטיק המשמשת גם לאיסוף המים הנותרים מהשקיות קודמות וגם כבנק מים כאשר אתם שוכחים להשקות את הצמחים שלכם ותאפשר יניקת מים בדיפוזיה. 
 

תערובת קרקע לשתילה באדניות

תערובת קרקע, תערובת שתילה או אדמה קלה, מכילה מרכיבים שתורמים להתפתחות הצמחים ומהווים יחדיו את מצע הגידול האידיאלי ביותר לצמחים. תערובת הקרקע מכילה מרכיבים שונים החל מטוף, קלקר, אדמה גננית, חמרה קלה, חומרים אורגניים ודשן בשחרור איטי. החומרים מעניקים תנאי גידול אופטימליים לצמחים, שומרים על אחיזות מים גבוהה, מאפשרים אוורור וניקוז מקסימליים ומתאימה במיוחד לצמחים הגדלים במכלים ואדניות. את תערובת הקרקע ניתן למצוא בכל משתלה. תערובת הקרקע מגיעה בשקיות של 10-50 ליטר. מחיר 50 ליטר תערובת קרקע נע בין 30-40 שקלים. 
 

שילוב אדניות ליצירת "חדרים" בגינה

גינות פרטיות גדולות, גגות ואפילו מרפסות שמש גדולות לרוב נראות מבולגנות, ללא תכנון מוקדם ויצירת הפרדה בין חללי אחסנה לאזורי ישיבה ואכילה. בעזרת אדניות העץ תוכלו ליצור "חדרונים" בגינה או בגג שלכם. בעזרת אדניות העץ ושתילים מתאימים כמובן ניתן לתחום אזורים שלמים וליצור הפרדה על ידי צמחייה ירוקה, כך למשל נרצה להפריד בין אזור הישיבה הכולל מערכת ישיבה, שולחן קק"ל ונדנדה לבין אזור המחסן שבו בדרך כלל יש בלאגן גדול. 

צמחים לאדניות עץ
 
אהבתם את העמוד? שתפו:
יש לכם שאלה?
מוצרים נוספים שאולי יעניינו אותך
 • ספסל זולה יחיד מילנו

  ספסל ישיבה גבוה ומתקפל
  כולל מזרנים וכריות

  מידות הספסל:
  אורך: 70 ס"מ 
  רוחב: 72 ס"מ
  גובה: 40 ס"מ
  580 500 ₪ ליחידה.
  מידע נוסף
 • בד קורדורה פטרול

  חוט 100% פוליאסטר
  ציפוי: uly600 דוחה מים
  משקל: 380 גרם למטר רץ
  צפיפות: 86T שתי וערב

  אורך: עד 50 מטר בגליל
  • הצבעים להמחשה בלבד
  35 30 ₪ ליחידה.
  מידע נוסף
 • ספסל זוגי דגם סוהו

  ספסל ישיבה זוגי כולל ריפוד
  בנוי מעץ אורן פיני רמה 5


  מידות הספסל:
  אורך: 120 ס"מ 
  רוחב: 60 ס"מ
  גובה: 42 ס"מ
  750 ₪ ליחידה.
  מידע נוסף
 • אדנית שירה M

  אדניות מעץ אורן פיני מחוטא.
  כולל אדנית פלסטיק פנימית.

  מידות:
  אורך: 93 ס"מ 
  רוחב: 29 ס"מ
  גובה: 22 ס"מ
  275 220 ₪ ליחידה.
  מידע נוסף
התקשרו - 052-6663369
או מלאו את הטופס הבא:
צור קשר
צור קשר