סל הקניות שלך (0)

מזרני ספוג לפינות זולה וריהוט גןספוגי ישיבה - הסוגים, השימושים וההבדלים בניהם.

ספוגי ישיבה - הסוגים, השימושים וההבדלים בניהם

בעודכם מסגננים את הגינה ומעניקים לה משמעות אישית ואופי, בחירת ריהוט הגינה מאוד חשובה. ריהוט גן מכל סוג שהוא מגיע בשילוב ריפודים עשירים הכוללים מזרנים וכריות. אותם ריפודים יכולים להיות נוחים מאוד, איכותיים ושימושיים לאורך זמן ובאותה מידה יכולים להוות מטרד ולהתקלות בקלות ובמהירות. ריפודים לריהוט גן מורכבים מסוגי ספוגים שונים. לכל ספוג התכונות הייחודיות לו ולכן עליכם להבין קצת בנושא על מנת לקבל תמורה לכספכם.
 

מזרני ספוג לפינות זולה וריהוט גן

מסוגננת, מושקעת ויפה ככל שתהיה, אם הגינה שלכם לא נוחה לכם, או לא מאפשרת לכם לנצל אותה כהלכה, הרי שהגיע הזמן לעשות סדר ולהתחיל במשימה חדשה – שילוב של פתרונות ישיבה נכונים, שעושים את כל ההבדל בין גינה שהיא פונקציונאליות, לכזו שפחות. פתרונות ישיבה לגינה, בין אם אלו פינות זולה צבעוניות ויפות ובין אם זה ריהוט גן אחר, שמביא אתו לא מעט סטייל, מוכרחים להיות גם איכותיים ובו זמנית גם נוחים, כאשר את הנוחות הזו אפשר להשיג באמצעות ריפוד מתאים. בכל ריפוד לריהוט הגן ולפינות הזולה יש גם ספוג, המגיע בצורות, גדלים וגם צבעים שונים. הספוג הוא חומר פלסטי מוקצף, המכונה "פוליאוריטן מוקצף" וניתן לחתוך ולהתאים אותו בהתאם לצורך הקיים. גם צביעתו של הספוג נעשית כחלק מייצורו, כך שמתקבל, בסופו של תהליך הייצור, ספוג בעל תכונות שונות.
 

מה משמעות צבע הספוג

את הספוג, כמוצר העומד בפני עצמו, אפשר למצוא בתחומים שונים, וגם כאן, בתחום ריהוט הגן, פינות הזולה ובפתרונות הישיבה האחרים. הספוג, כריפוד מתאים, מגיע בצבעים שונים, כאשר לכל צבע משמעות אחרת. צבע הספוג מעיד על רמת הדחיסות שלו, על האיכות ועל העמידות שלו וחשוב מאד לשים לב לכך, לפני שבוחרים בספוג המתאים לריהוט הגינה. דחיסות נמוכה לא תתאים בהכרח לפתרונות ישיבה או שכיבה, ודחיסות גבוהה מדי יכולה להיות פחות נוחה (לא לכולם נוח ומתאים לשבת או לשכב על ריפוד קשה). חשוב לשים לב להבדלים בין הצבעים, להגדיר את הצרכים הנקודתיים, ורק לאחר מכן לחפש את הצבע המתאים.
 

סוגים שונים של ספוג

ישנם, כאמור, סוגים שונים של ספוג, הנבדלים אלה מאלה בצבע שלהם (ומכאן גם בעמידות, בדחיסות ובאיכות):
 • ספוג לבן – זהו הספוג הסטנדרטי, המוכר לכולנו. סוג הספוג הלבן הראשון מכונה בעגה המקצועית "ספוג 18". המשמעות למספר היא משקלו של הספוג, כלומר, ספוג זה שוקל 18 קילו לכל מטר מעוקב. ספוג במשקל נמוך פחות יתאים לפתרונות ישיבה, שכיבה או שינה שנמצאים בשימוש רב (שימוש אינטנסיבי) בשל רמת הדחיסות הנמוכה שלו. דחיסות נמוכה יחסית גורמת לספוג לאבד את צורתו בעת הפעלת לחץ חוזר ונשנה, מה שמותיר אותו כפתרון פחות מומלץ לריהוט גינה. ספוג לבן נוסף הוא "ספוג 27", כלומר במשקל של 27 ק"ג. גם הוא נפוץ מאד בתעשיות שונות, ונמצא אותו במיוחד בתחום ריהוט הגן. מזרנים לריהוט גן מיוצרים מסוג ספוג זה, שכן הוא בעל רמת דחיסות גבוהה מאד, מה שעוזר לו לשמור על צורתו למשך זמן רב.
   
 • ספוג כחול – הספוג הכחול מגיע במשקל של 33 ק"ג לכל מטר מעוקב. כאן, מדובר בספוג בעל רמת דחיסות גבוהה במיוחד, משמע – ספוג קשיח יותר. ספוג כחול מסוג כזה עמיד ואיכותי מאד, ולמרות שהוא קשה, הוא נעים לשכיבה, נוח מאד וגם גמיש. לרוב נמצא אותו במזרנים המיועדים לשינה, ובייחוד במזרנים לילדים בגיל צעיר. שלא כמו מזרוני ספוג פשוטים, כאן מדובר במזרנים איכותיים וטובים, שמותאמים בצורה מדויקת לצרכי הילדים (אגב, גם ספוג ריבונד יכול לספק מענה מתאים לילדים, הזקוקים למזרונים קשיחים מאד המתבססים על ספוגים בעלי רמת צפיפות מקסימאלית). ספוג ביצים גם הוא ספוג כחול, ונמצא אותו כפתרון מסוג אחר. ספוג כזה מתאים לאנשים הסובלים מפצעי לחץ למשל וזקוקים לריפוד מקום הישיבה שלהם, כך שיהיה נוח ונעים.
   
 • ספוג סגול – ספוג בצבע זה נחשב ספוג רך באופן יחסי והוא משמש מזרני ישיבה מאיכות טובה וגם ספות איכותיות. בהשוואה לספוג הלבן והכחול, נחשב הספוג הסגול ליקר יחסית, וזאת בשל רמת העמידות הגבוהה שלו. כדי ליהנות מכך, חשוב להקפיד לשמור ולהגן על הספוג כהלכה, מה שניתן לעשות באמצעות כיסוי ספוג בהתאמה מלאה. כיסוי שכזה יעזור לספוג להאריך חיים, ולכם – ליהנות ממנו בכל שעה.
  ספוג צהוב – ספוג זה מגיע במשקל של 40 ק"ג והוא הקשה ביותר מבין ארבעת הצבעים, כלומר – בעל רמת הדחיסות הגבוהה מכולם. את הספוג הצהוב נמצא במזרונים וגם בספות, היכן שנדרשת רמת עמידות גבוהה מאד וגם דחיסות רבה. יחד עם זאת, ישנם גם ספוגים צהובים בדרגות קושי נוספות, כמו ספוג צהוב רך, המיועד בעיקר לריפוד ספות.

מזרנים וכריות לריהוט גן

ספוג לריפוד פינת הישיבה

הספוג משמש לריפוד פינות ישיבה מסוגים שונים, כאשר סוג הספוג נבחר בהתאם למטרות שאותן רוצים להשיג וגם לאופי השימוש. ספוג ריפוד יכול לשמש אותנו לריפוד מזרנים, אפשר גם למצוא ספוגים לישיבה כפתרון למערכות ישיבה מסוגננות לגן וגם ספוג לספסל יפה בחצר, שמשלב בין נוחות לסטייל. ספוג למזרן נוח הוא כזה שמציע את רמת הדחיסות המתאימה ומכוסה בכיסוי מתאים, המגן ושומר עליו לאורך כל השנה.
 

ספוג לפי מידה – בהתאמה מלאה

מכיוון שיש מידות שונות של פינות זולה, ספסלים, מערכות ישיבה לגן ועוד, חשוב להתאים לכל פתרון כזה את מידת הספוג הנכונה וכך ליהנות מאפשרויות שונות של ספוג לפי מידה. התאמה מדויקת שכזו תעזור לשמור על הספוג ותאפשר לכם גם לנצל כהלכה את פתרון הישיבה שבחרתם לגינה. תוכלו להזמין ספוג כחול לפי מידה או ספוג לבן לפי מידה שמתאימה לפינת הישיבה שלכם וגם לשלב בין כמה צבעים שונים של ספוגים בשל צרכים משתנים.
 

ספוג מחיר – כמה זה עולה לנו

אם אתם מחפשים ספוג למכירה, כאן בפסים תמצאו כאמור סוגים רבים של ספוגים. אלה יכולים להיות ספוגים במבצע אטרקטיבי עם הנחות משתלמות, שיוזילו לכם באופן משמעותי את ההוצאה הכספית. עלות הספוגים מושפעת מסוג, איכות ורמת דחיסותו של הספוג. הספוג הזול ביותר (לכל קו"ב ספוג) הוא הספוג הלבן, אחריו ברשימה הוא הספוג הכחול (שיקר מהלבן) ואילו היקר מבין שלושת הצבעים הוא הספוג הסגול. מפעל לספוג כמו פסים מאפשר לכם ליהנות ממחירים טובים, ובו זמנית גם מאיכויות גבוהות ונוחות רבה, שחשובה לכם וודאי לא פחות. 

ולסיכום,

אז, רגע לפני שאתם בוחרים פינת ישיבה לגינה שלכם, את פינת הזולה המזמינה או פינת הישיבה עצמה, שימו דגש לנוחות, ולא רק לנראות, וקחו בחשבון גם את הספוג עצמו, המשמש כריפוד. התייחסות לכל הפרמטרים האלה, תבטיח לכם מענה בהתאמה מלאה והזדמנות נפלאה ליהנות מהמרחב החיצוני שלכם כהלכה.
 
המאמר נכתב על ידי חברת פסים ריהוט גן.

ספוגים
אהבתם את העמוד? שתפו:
יש לכם שאלה?
מוצרים נוספים שאולי יעניינו אותך
 • כריות מעוצבות

  כריות מעוצבות לריהוט גן
   » בד קורדורה פלוס «
  בד ארוג איכותי ועמיד יותר!

  מידות:
  אורך: 70 ס"מ
  רוחב: 70 ס"מ
  80 70 ₪ ליחידה.
  מידע נוסף
 • כרית נוי דגם ונוס משבצות

  כרית נוי בעיצוב משבצות 
  טקסטורה מדהימה ועיצוב מודרני
  מסדרת ונוס החדשה שלנו

  מידות:
  אורך: 45 ס"מ
  רוחב: 45 ס"מ
  79 59 ₪ ליחידה.
  מידע נוסף
 • פינת ישיבה דגם SUNY

  פינת זולה בעיצוב חדשני
  בנוי מעץ אורן פיני רמה 5

  ספסלי ישיבה מתקפלים 
  משענת גבוהה לנוחות מירבית
  מתאים ל- 4 מקומות ישיבה
  כולל ריפודים במבחר צבעים
  2690 2250 ₪ ליחידה.
  מידע נוסף
 • כרית נוי דגם סאפי

  כריות נוי למיטה ולכל מטרה 
  כיסוי נשלף הניתן לכיבוס

  מידות:
  אורך: 45 ס"מ
  רוחב: 45 ס"מ
  70 59 ₪ ליחידה.
  מידע נוסף
התקשרו - 052-6663369
או מלאו את הטופס הבא:
צור קשר
צור קשר