שולחן קקל

תחזוקת שולחנות קקל

שולחנות קקל

אין אחד שלא אוהב ליצור בגינתו זולה שבה ניתן להירגע ולשבת רגל על רגל וליהנות מאוויר נקי. נראה שאין דרך טובה יותר לעשות זאת מאשר עם שולחנות קקל אשר לא רק מאפשרים לנו ליהנות מן החוץ אלא מעניקים לנו את היכולת לקיים ארוחות משפחתיות בגינת הבית.

לא פחות חשוב מנוחיותם הרב של הספסלים היא העובדה כי הם בנויים מעץ ועל כן משתלבים באופן מושלם עם מראה הגינה ופעמים רבות הלה נראית כאילו נלקחה ישירות משמורת טבע ייחודית. על כן אין להתפלא כי ספסלים אלו הפכו למבוקשים ונפוצים בגינות רבות ברחבי ישראל. 


מה קורה לשולחנות לאחר זמן ממושך בגינת הבית?

שולחן קקל

כאשר אנו קונים שולחן קקל חשוב מאוד שנזכור כי לאורך זמן חל בלאי והשולחן נשחק וזאת עקב מספר סיבות. ראשית מן הטעם הפשוט כי אנו משתמשים בשולחן, אוכלים עליו, יושבים ונהנים ממנו וכו' מה שכמובן מוביל לבלאי. שנית ישנו בלאי טבעי הנגרם לכל מוצר לאורך השנים ודורש מאתנו תחזוקה מתמדת ושלישית עקב העובדה כי השולחן בחוץ הרי שהוא חשוף לפגעי מזג האוויר ולאורך הזמן הדבר פוגע במראהו של השולחן.

כך לדוגמא הגשם והלחות גורמים לסדקים בעץ השולחן ולצד זאת קרני השמש החמות מובילות להתדרדרות במצבו של השולחן וביופיו ולשחיקה המדוברת. תופעות אלו מופיעות בכל ריהוט גן מעץ מלא, איכותי ככל שיהיה ולכן עליכם לקחת בחשבון שריהוט גינה דורש טיפול ותחזוקה, הן כאשר מדובר בריהוט מעץ אורן, איפאה, טיק או כל סוג עץ אחר.

מה הפתרון לבעיות אלו?

הפתרון לבעיות שעלו בפסקה הקודמת הוא פשוט להפליא ואינו דורש מאתנו משאבים רבים או השקעה גדולה. כל שיש לעשות הוא לצבוע את השולחנות כל תקופה מסוימת וכך גם נמנע נזקים עתידיים מכיוון שלצבע ישנו שכבת הגנה מפני מזג האוויר וגם נזקים שכבר קרו יוסתרו על ידי הצבע החדש. כמובן שאת צביעת שולחנות הקקל ניתן לבצע באופן עצמאי וללא קושי מיוחד מה שמהווה חסכון כספי נוסף.

כאשר אנו צובעים ההמלצה היא לצבוע בשלוש שכבות לפחות וזאת בכדי להבטיח את ההגנה המרבית לשולחן. אין צורך לומר כי הצבע חייב להיות מותאם לצביעת עץ ואף לעתים לעץ הספציפי (לרוב אורן) שממנו עשויים השולחנות. לפני תחילת הצביעה כדאי לשייף קלות את השולחן ולאחר מכן שימו לב כי אתם צובעים באופן אחיד וממתינים בין שכבה לאחרת בכדי לתת לצבע להתייבש.

 אל תזניחו את נושא העיצוב

חשוב מאוד שנזכור כי גם כאשר אנו צובעים מחדש את השולחן לא נזניח את עיצובו ונקפיד על בחירה מותאמת של צבעים למראה של שאר רהיטי הגינה ולסגנון שאותו אנו אוהבים. ניתן כמובן ללכת אף רחוק יותר ולשלב מספר גוונים שונים של צבעים בצביעת השולחן וכך לייצור שולחן יפה במיוחד אשר ישאיר חותם מיוחד על באי הבית ואורחיו.
אין ספק ששולחן קקל הינו אחד מרהיטי הגינה היפים ביותר ולאור התחזוקה הקלה שנכרכת אליו הרי שהוא גם אחד מהמומלצים ביותר.